“Captain Marvel”ın Çekimleri Başladı!

Sinemalink Mart 28, 2018 Görüntülenme 218

Marvel’ın ilk kadın süper kahraman filmi “Captain Marvel”ın prodüksiyonu start verdi.

“Captain Marvel”ın Çekimleri Başladı!

Brie Larson başrollü Captain Marvel‘dan sevindirici haber geldi. Marvel sinematik evreninin ilk kadın süper kahraman filmi olacak olan “Captain Marvel“ın çekimleri resmi olarak başladı. Los Angeles, Kaliforniya’da başlayan çekimler Fresno’da ve Louisiana bölgesindeki Baton Rouge ve New Orleans bölgelerinde de devam edecek.

Filmografilerinde “Mississippi Grind” ve “Half Nelson” gibi yapımlar olan Anna Boden ve Ryan Fleck ikilisinin yönetmenliğinde hayata geçirilen filmde ünlü çizgi kahraman Carol Danvers, nam-ı diğer Captain Marvel’ı, “Gizli Dünya” filmindeki performansıyla Oscar ödülüne layık görülen Brie Larson canlandırıyor.

Marvel’ın ilk kadın süper kahraman filmi olan Captain Marvel, seyircilerini 90’lı yıllara götürüyor. ABD Hava Kuvvetleri’nde bir güvenlik şefi olan Carol Danvers, Kree teknolojisini içeren bir patlama sonucu özel güçler kazanır. Yeni gelen gücüyle birlikte artan sorumluluğu, onu dünyayı kurtarmak için amansız bir savaşa sokacaktır.

“Humans”ın Anita’sı Gemma Chan, filmde Kree ırkından Minn-Erva karakterine hayat verecek. İnsanlığın arasına sızdığında Doktor Minnerva adını alan Kree casusu ve genetikçi Minn-Erva, Captain Marvel’ınkine benzer güçlere sahip olan bir karakter. Captain Marvel‘ın beyaz perde macerasında yakışıklı oyuncu Jude Law, Captain Marvel’ın güçlerini kazandığı zaman ona yardım eden akıl hocası, doktor Walter Lawson karakterine hayat verecek. Kree ırkından gelme olan Mar-Vell isimli bir savaşçı olan karakter, dünyada saklanabilmek için doktor Walter Lawson karakterine bürünüyordu. Filmin kötü adamı ise uzaylı ırkı Skrulls’un lideri rolünde Ben Mendelsohn olacak. Kısacası filmde uzaylı ırkından karakterleri bol bol göreceğiz. Marvel sinematik evreninin S.H.I.E.L.D. müdürü Nick Fury de Samuel L. Jackson tarafından bir kez daha beyaz perdeye taşınıyor. Kadroda yer alan Lashana Lynch’in ise Avengers ekibinin üyelerinden biri olan Monica Rambeau rolünde boy göstereceği tahmin ediliyor.

Captain Marvel kimdir?

Carol Danvers on sekiz yaşındayken Amerika Hava Kuvvetlerine katılmış genç bir pilottur. Babasının baskısına karşı gelerek orduya yazılan Carol’ın en büyük hayali gökyüzünde özgürce dolaşabilmektir . Hayalini gerçekleştiren Carol , sonrasında NASA’nın bir projesine katılır. Carol Danvers bir kaza sonunda uzaylı Kree ırkı tarafından yapılan bir makinenin bilinmeyen enerjisinin etkisi altında kaldı. Bu makineden yayılan radyasyon onun genetik yapısını değiştirerek insanüstü güçler verdi. Bunlar uçabilme ve üstün bir önsezi olan yedinci duygudur. Kendisine Miss Marvel adını vererek süper kahramanlar arasına katılır.

Senaryosu, Meg LeFauve ve Nicole Perlman’ın hazırladığı taslaktan, Geneva Robertson-Dworet tarafından senaryolaştırılan “Captain Marvel8 Mart 2019‘da ülkemizde vizyona girecek.

Yorum Yaz

İsim *
Görünen Ad Ekle
E-posta *
E-posta adresiniz yayımlanmayacak
Website